טלפון: 0732-563-563 / פקס: 077-549-1259 דוא"ל teva@hadbara.com
iso

איך מזהים נוכחות טרמיטים

איך מזהים נוכחות טרמיטים ולמה חשוב לטפל בתופעה עם חברת הדברה מקצועית?

האהבה העזה של טרמיטים למוצרי העץ בבית היא בעיה ארוכת שנים, ומתמודדים עמה בעלי בתים בכל העולם. הטרמיטים, הנראים כנמלה ארוכת כנפיים, מבקרים בבתים שיסודותיהם בנויים מעץ, אך אינם פוסחים גם על בתים בעלי תשתית מבטון או מאבן שיש בהם ריהוט מעץ.

היכן חיים הטרמיטים?

הטרמיטים חיים במחילות במתחמים עשויי חול במרבית המקרים, ויכולים לשרוד גם מטרים ספורים מתחת לאדמה. הם נוהגים לבנות מחילות בין החלק החיצוני של הבית לבין חלקו הפנימי, ואפילו בין החדרים, על מנת לעבור בצורה בטוחה ממקום למקום מבלי שעין אדם תוכל להבחין בהם.

ממה ניזונים הטרמיטים?

בניגוד לנמלים, הניזונות משאריות המזון שלנו ולרוב יימצאו במטבח, הטרמיטים ניזונים ממוצרי עץ שונים, כאשר בבתים המשלבים עמודי עץ, ארונות ומיטות עשויי עץ, פסנתרים ואפילו דלתות פנים וחוץ – הריהוט הנעים לעין הופך להיות מקור מזון. פעמים רבות לא ניתן לזהות את הנזקים שגורמים הטרמיטים עד לשלב שבו הרהיט נאכל כולו מבפנים.

במקרים קיצוניים יותר, מבנים המבוססים על קורות עשויות עץ עשויים להינזק בצורה משמעותית, ותשתית המבנה עלולה להפוך לרעועה בתוך זמן קצר, לאחר התקפות חוזרות ונשנות של נחילי טרמיטים. גם הדלתות והמשקופים העשויים עץ, משמשים ככר פורה לפעילות טרמיטים, ומשקוף שניזוק בצורה משמעותית לא ניתן להציל – יש צורך להחליף את כולו.

אם כן, מה ניתן לעשות?

טרמיטים נחשבים לאחד מהמזיקים הקשים יותר להדברה. הדבר נובע מהדרך שבה הם מסתתרים בתוך המבנה במחילות נסתרות ומהעומק שאליו הם יכולים להגיע. למעשה, ניתן להיפטר ממזיק זה רק על ידי טיפול יסודי המבוצע על ידי חברה מקצועית בתחום, הממשיכה ובודקת מדי תקופה כי הטרמיטים לא שבו להזיק לבית.

חברות ההדברה מטפלות במבנה באמצעות הדברה כבר בשלב הבנייה של הבית, וחוזרות על הטיפול בכל שנתיים-שלוש. מומלץ לבצע את ההדברה בטבע הדברות מוקדם ככל האפשר – כבר מרגע גילוי הטרמיטים – משום שקן קטן עלול להתפתח כעבור זמן קצר לבעיה משמעותית שיהיה קשה להדבירה בעתיד.

איך מתבצעת ההדברה?

ההדברה מתבצעת באמצעות קידוחים או באמצעות פיתיונות שהטרמיטים מובילים אל המלכה של הקן (בדומה לדרך החברתית שבה מסתדרות הדבורים). כאשר המלכה מתה, קל יותר להדביר את האוכלוסייה כולה באותו הבית. כמו כן, חברת ההדברה מסוגלת להשתמש בחומרים המחטאים את הריהוט שלא נפגע באופן שירחיק ממנו טרמיטים בעתיד.

למידע נוסף בנושא הדברת טרמיטים כנסו עוד היום ותתרשמו!